Sakarya Belediyesi Okul ve Camilerde su tasarrufu sağlıyacak.

Sakarya'da 'Suyuma Sahip Çıkıyorum' projesi kapsamında okul ve camilerde su tasarrufu sağlanması için çalışma yapılacak.

 

Sakarya'da 'Suyuma Sahip Çıkıyorum' projesi kapsamında okul ve camilerde su tasarrufu sağlanması için çalışma yapılacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), kullanım kaynaklı israfı önlemek amacıyla 'Suyuma Sahip Çıkıyorum' projesi hazırladı. Projenin uygulanması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü ile protokol imzalandı.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, İl Müftüsü İlyas Serenli'nin de katıldığı törende konuşan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, küresel iklim değişikliği göz önüne alındığında dünya ve ülkemiz genelinde su yönetimini çok ciddi risklerin beklediğini söyledi. Projeyle okul ve camilerde kontrolsüz su kullanımını önlemeyi amaçladıklarını kaydeden Keleş, "İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İl Müftülüğümüzün belirleyeceği okul ve camilerde projenin uygulaması gerçekleştirilecek. Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek proje ile Sapanca Gölü'nden temin ettiğimiz suyu korumak adına önemli bir adım atmış olacağız." dedi.

SASKİ Abone İşleri Daire Başkanı Yılmaz Çiğdem ise proje kapsamında belirlenecek okul ve camilerde bulunan çeşme ve su tesisatlarına takılacak aparatlar ile su kaçaklarını önleyeceklerini dile getirdi.

Vali Büyük de okul ve camilerdeki israfı önlemek konusunda herkesin elinden geleni yapması gerektiğini ifade etti.

İmza töreninin ardından katılımcılara, SASKİ tarafından hazırlanan su tasarruf aparatları dağıtıldı.

 


Kaynak:http://www.cihan.com.tr/home/